BEN KİMİM?

Uğur Yalçın, 11 Şubat 1988′de Kocaeli‘de bir memur ailesinin dördüncü ve son çocuğu olarak dünyaya geldi.
Zeki Gezer İlköğretim Okulu‘nda başlayan eğitim/öğrenim süreci Çayırova Süleyman Demirel Lisesi‘nde devam etti. Önlisans öğrenimini 2009 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Senirkent Meslek Yüksekokulu Makine Programı’nda bitiren Uğur Yalçın, lisans öğrenimini 2012 yılında Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği’nde bitirdi.Mezun olan Uğur Yalçın, bir an önce  hayallerini gerçekleştirmeye doğru adımlar atmak istiyor.Öğrenmek,bilgi sahibi olmak onu en mutlu eden faktör.Mesleğine çok meraklı, bağlı ve mesleğinde kendini sürekli geliştirmek istiyor.Yabancı dilini ilerletip, yeni diller öğrenmeye çalışıyor.İngilizce ve Almanca biliyor ve öğrenmeye devam
ediyor.Yeni hedefi ise Rusça ve İspanyolca….
           Yaptığı stajlarda işini ciddiye alan, hakkıyla yerine getirmeye çalışan, sürekli ilerlemeye çalışan Uğur Yalçın, mesleği ile ilgili yeni yazılımları öğrenip kullanarak (SolidWorks, AutoCAD, Catia, Ansys vb..) , mühendisliğin kurallarını ve temellerini öğrenerek  bilgisine bilgi katıyor.Elektrik – elektronik bilgisini, programlama becerisini artırmaya çalışıyor.. 
Balıkesir Üniversitesi Proje Kulübünün iki ayrı kolu olan Güneş Enerjisi Takımı ve Hidrojen Teknolojileri Takımı’na katılarak grup çalışmasını, takım yardımlaşmasını, proje yürütmeyi, ar – ge yapmayı öğrenen Uğur Yalçın üniversitedeki son yılını da verimli bir şekilde tamamlamaya gayret ediyor..
Sonuç olarak; hayatı boyunca daha fazla insan tanımayı, sabretmeyi ve isteyince neler yapabildiğini, mesleğini ve önemini öğrendi. Ülkesine hizmet etmek istedi ve öğrendikçe, bildiklerinin dünyanın sahip olduğu teknolojinin yanında hiçbir şey olduğunu, daha çok çalışması ve öğrenmesi gerektiğini anladı.
Elinden geldiğince insanlara yardımcı olmaya çalışıyor, mesleğinde iyi bir noktaya ulaşıp, ülkesine hizmet etmek, bunları yaparken biraz da para kazanıp hayallerini gerçekleştirmek istiyor.

Teşekkür ve Saygılarla

Uğur Yalçın
 1. SAYIN UĞUR YALÇIN SİZE HER KONUDA GÜVENİM SONSUZ SİTENİZİDE ÇOK BEĞENDİĞİMİ BELİRTİP BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM SAYIGILAR 🙂

 2. halis baş :)

  eline sağlık kardeşim guzel bir paylaşım 🙂

 3. Fatih Altindal

  kimsin seeeeenn :)) hayırlı olsun Allah bereket versin 😀 google reklamlarını göremedim ama neyse.. 🙂

 4. Abdullah COKAL

  u have allready dropped in the middle of ur job lol…u still thinking about who am i 😀 we know u and u know what u have to do 🙂 btw great infos and nice accumulations bro 🙂 just hope that u will do the better… and i know u cando it (^_~) ur website is now on my shortlink…keep it and dont worry we following u allready 🙂

  U r not alone on this road <.<……………………………..:)

  best wishes…( Kıssadan Hisse :D:D )

  A.CokaL

  • Thanks for comment, Cokal. 🙂 Yes, i still thinking who am i, because The World is changing and people are changing. 🙂 You speak very good English, i am not speak English like you.Congratulations ! 🙂 And lastly, you are very good engineer too. See you. : )

 5. Fatih Altındal

  😀 len dude.. congratuations!! ?? for what.. 🙂 keep doin always mate. i’ve same reasons with Abdullah about you. we r following u.

  i will talk abt ur english education. u need practice so much. talk with foreigner guys, listen soft music then you can make good pronounced.

  u’ve got what u need. dont forget that never. congratuations!!

  ps. (Hisseler çoğaldı)

  God bless u.

 6. Yalçın Bey, Paylaşımlarınızı çok beğendim, paylaşımlarınız devamını diler sonsuz başarılar dilerim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: